Τρίτη 3 Νοεμβρίου 2015

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ – Α.Σ. ΛΟΚΡΟΣ 53-78 και… 4 στα 4

Εύκολο απόγευμα για τον «ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ»  το Σάββατο 31/10 στο κλειστό της Άμφισσας με αντίπαλο τον ΜΑΚΑΡΟ Άμφισσας.
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  53-78
Το παιχνίδι ξεκίνησε με το πρώτο δεκάλεπτο να είναι μοιρασμένο ανάμεσα στις δύο ομάδες και να κλείνει με σκορ 18-18, με την ομάδα μας να παίρνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου με 31-39.
Στην επανάληψη όμως τα πράγματα άλλαξαν και με τους παίχτες μας  να βρίσκουν ρυθμό και  να βγάζουν ενέργεια , κατάφεραν να κλείσουν τους διαδρόμους και με πιεστική άμυνα να περιορίζουν τους παίχτες του Μάκαρου στους 3 πόντους και με σωστές επιλογές στην επίθεση να πετυχαίνουν 16 εκτοξεύοντας την διαφορά στο +21 με σκορ δεκαλέπτου 34-55

Στο δ΄δεκάλεπτο ο κόουτς Ζαρονικόλας είχε την δυνατότητα να δοκιμάσει πολλά διαφορετικά σχήματα   χρησιμοποιώντας όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του με τους νεαρούς παίχτες της ομάδα μας να δείχνουν καλά δείγματα γραφής  και  να κλείνουν τον αγώνα με το τελικό 53-78.
Κορυφαίοι για την ομάδα μας σε αυτό το παιχνίδι οι Μάτος , Σμάγκιν και Σοροπάνης
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της ομάδας και στο τεχνικό team  για την νίκη που μας διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας της Α΄ΕΣΚΑΣΕ.
Οι παίχτες  αφιέρωσαν την νίκη στον  συμπαίχτη τους Βασίλη Καρατράντο  που δυστυχώς θα οδηγηθεί στο χειρουργείο για να αποκατασταθεί το πρόβλημα με τους χιαστούς.
Billara ΟΛΟΙ στην ομάδα σου ευχόμαστε  περαστικά, καλή ΔΥΝΑΜΗ και σε περιμένουμε να γυρίσεις γερός και  ΔΥΝΑΤΟΣ στη θέση που σου αξίζει… μέσα στα ΠΑΡΚΕ!!!