Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Μεγάλη ΝΙΚΗ του "Α.Σ.ΛΟΚΡΟΣ" επί του "ΕΡΜΗ" Σχηματαρίου [PHOTO & VIDEO]

Απόρθητο ΚΑΣΤΡΟ η έδρα μας και …ΜΟΝΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!!!

Μεγάλη ΝΙΚΗ πέτυχε η ομάδα μας το Σάββατο 6/12 στο ΚΑΣΤΡΟ της Αταλάντης απέναντι στον μέχρι ……. χθες συγκάτοικο στην πρώτη θέση ΕΡΜΗ Σχηματαρίου.
Τελικό αποτέλεσμα 70-56 για τον ΑΣ ΛΟΚΡΟ.

Η ομάδα μας καλύτερη  στα 35  από τα   40 λεπτά του αγώνα δεν επέτρεψε σε καμία στιγμή στους αντιπάλους να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα.

Πάντα μπροστά στο σκορ με τη βοήθεια  των υπέροχων φιλάθλων που από νωρίς είχαν κατακλείσει τις κερκίδες του κλειστού της Αταλάντης. Ο ΛΟΚΡΟΣ  μπήκε δυνατά στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό και άρχιζε να χτίζει διαφορά ασφαλείας στο σκορ.

Το πρώτο δεκάλεπτο 24-17  με δύο τρίποντα, τέσσερις βολές και επτά εύστοχα σουτ  δύο πόντων.  Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι άμυνες των δύο ομάδων πιο κλειστές αλλά ο ΛΟΚΡΟΣ πάντα πιο αποτελεσματικός στην επίθεση. 11-08 το επί μέρους σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ο ΕΡΜΗΣ αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει προς στιγμή τη διαφορά αλλά οι παίκτες μας με αποφασιστικότητα και με όπλο το ταλέντο και την εμπειρία τους, δεν επέτρεψαν τα σχέδια των αντιπάλων τους να πραγματοποιηθούν.
17-22 το σκορ του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως  η ομάδα μας πετυχαίνοντας σκορ 18-10 πέτυχε την 7η συνεχόμενη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια και απολαμβάνει τη …. μοναξιά της κορυφής στη βαθμολογία ! ! !

Σε όλο το παιχνίδι ο ΛΟΚΡΟΣ ήταν πάντα μπροστά στο σκορ με 5 έως και 20 πόντους.

Ο αγώνας είχε ένταση και πάθος και από τις δύο πλευρές, αλλά ο ΝΙΚΗΤΗΣ θα ήταν ένας. Και ήταν ο ΛΟΚΡΟΣ γιατί ήταν καλύτερος και   κέρδισε πανάξια. Είναι ο μεγάλος κερδισμένος της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Βρίσκεται  μόνος στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος και φιλοδοξούμε να είναι εκεί μέχρι το τέλος. Τέτοιες νίκες "χτίζουν" το χαρακτήρα ενός συλλόγου... Το πρωτάθλημα έχει πολύ δύσκολο δρόμο ακόμη, αλλά βαδίζουμε σίγουρα στη σωστή κατεύθυνση.

Συγχαρητήρια στους  ΠΑΙΚΤΕΣ τον ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και τους ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΜΑΣ   γιατί το αξίζουν... Η ομάδα μας φέτος πρωταγωνιστεί και ΘΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ μέχρι το τέλος !!!  Αυτό το απέδειξε σήμερα με τον πλέον εμφαντικό τρόπο.

Ας το βάλουν καλά στο μυαλό τους αυτοί που βιάστηκαν αμέσως μετά το παιχνίδι  να μιλήσουν για κακές διαιτησίες και άσχημες συμπεριφορές. Το παιχνίδι σήμερα ήταν μια γιορτή του μπάσκετ παρόλο που κάποιοι από τους φιλοξενούμενους με πολύ άσχημες συμπεριφορές εντός του παρκέ προσπάθησαν να το εκτροχιάσουν γιατί πίστεψαν μάλλον ότι έτσι ίσως να είχε θετική εξέλιξη γι  αυτούς…….

Το επόμενο Σάββατο 13/12 η ομάδα μας παίζει έναν ακόμη δύσκολο αγώνα στην ΑΥΛΙΔΑ με την τοπική ομάδα.