Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

ΛΟΚΡΟΣ: ΝΕΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟΥ Α΄ ΓΥΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Με νίκη ολοκλήρωσε και η ανδρική ομάδα του Συλλόγου μας τις υποχρεώσεις τις για τον α΄ γύρο του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ (Β΄ ΟΜΙΛΟΣ).
Στο κλειστό της Αταλάντης φιλοξενήσαμε την ομάδα ΣΥΛΛΑΣ από την Αιδηψό την Κυριακή 16/12.

Τελικό αποτέλεσμα 73-57 για την ομάδα μας.

Ο ΣΥΛΛΑΣ που βρισκόταν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας πριν τον αγώνα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, με πείσμα και αποφασιστικότητα σε αντίθεση με την ομάδα μας που είχε πολύ άγχος και έκανε πολλά λάθη. Αποτέλεσμα α΄ δεκαλέπτου 15-19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο στο παρκέ υπήρχε μόνο ο ΛΟΚΡΟΣ που με την πολύ καλή άμυνα, κατάφερε και περιόρισε τους αντιπάλους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 38-27.
Το τρίτο δεκάλεπτο οι αντίπαλοί μας δοκίμασαν διάφορες άμυνες αλλά είχαμε λύσεις από μέση απόσταση αλλά και κοντά στο καλάθι διατηρώντας τη διαφορά στο σκορ. Αποτέλεσμα με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου 55-46. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η περιφέρειά μας έκανε τη διαφορά και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 73-57.